rollover_closelogin_iconmenu_iconprofile_icon
27.08.2018.

„Gribu būt mobils” sāks jauno sezonu 1. oktobrī

Arī 2018./2019. mācību gadā Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) aicina visus 6.-8. klašu skolēnus būt mobiliem un piedalīties konkursā „Gribu būt mobils”.

Aizpildiet pieteikumu anketu varēs sākot ar 2018. gada  01. oktobri, esiet aktīvi un mobili!

Konkursa mērķis ir aktualizēt satiksmes drošības jautājumu apguvi jauniešu vidū un domāt par personīgās drošības garantēšanas iespējām ceļu satiksmē velosipēda un mopēda vadītājiem.

Bērniem un jauniešiem kā satiksmes dalībniekiem ļoti nepieciešamas zināšanas ceļu satiksmes noteikumos un praktiski jāmāk pārvarēt dažādas grūtības pakāpes šķēršļus. Katra diena uz ceļa ir zināšanu un prasmju pārbaude. Bet interesantas un saistošas sacensības ir viens no veidiem, kā motivēt skolēnus apgūt ceļu satiksmes drošības jautājumus, lai izkoptu sevī nepieciešamās iemaņas ceļu satiksmei.

Ceļu satiksmes negadījumos 2018.gadā jau ievainoti 320 bērni un jaunieši vecumā līdz 18 gadiem (2017. - 314), no tiem 7 zaudējuši dzīvību (2017.gadā – 3). Aplūkojot statistiku pēc satiksmes dalībnieka statusa, tad jāsecina, ka pastiprināta uzmanība jāpievērš mazaizsargāto ceļu satiksmes dalībnieku izglītībai un apziņas veidošanai (gājēji, velosipēdisti un mopēdisti) un pasažieriem vieglajos transportlīdzekļos.

Tāpēc ir jāturpina sistemātisks satiksmes drošības informatīvais un izglītojošais darbs, lai maksimāli samazinātu bērnu un jauniešu apdraudējumu ceļu satiksmē, lai iegūtās zināšanas viņiem palīdzētu uz ceļa pieņemt pareizus un izsvērtus lēmumus.

Ceļu satiksmes drošības direkcija novēl veiksmīgu un radošām idejām bagātu jauno mācību gadu visiem skolēniem un skolotājiem. Vēlam visiem drošu ceļu, spēku un izturību apgūstot zināšanas!

Konkursa „Gribu būt mobils” finansējumu  nodrošina maksājumi no sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas prēmijām, kurus ceļu satiksmes negadījumu novēršanas pasākumu veikšanai biedrības „Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs” kontā katru ceturksni ieskaita apdrošināšanas sabiedrības, kurām ir tiesības veikt sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligāto apdrošināšanu.

Citas ziņas